Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych – Kielce, 12 grudnia 2018

  • Pogrzeb poległych w obronie Lwowa, listopad 1918 r. Narodowe Archiwum Cyfrowe
    Pogrzeb poległych w obronie Lwowa, listopad 1918 r. Narodowe Archiwum Cyfrowe

W Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach (ul. Warszawska 5) odbędzie się 12 grudnia 2018 r. (godz. 14) druga część cyklu szkoleń dla nauczycieli pt. „Zmagania o niepodległość Polski oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”.

Temat najbliższych zajęć brzmi: „Pierwsze miesiące niepodległej Rzeczypospolitej – kształtowanie się granic państwa (granica wschodnia)”. Szkolenie rozpocznie się wykładem wprowadzającym dr hab. prof. UJK Jacka Legiecia. Następnie odbędą się warsztaty metodyczne, które poprowadzi dr Michał Zawisza z Biura Edukacji Narodowej IPN w Kielcach.

Po zakończeniu cyklu szkoleniowego, wszyscy uczestnicy którzy wezmą udział w co najmniej trzech z czterech spotkań w roku szkolnym oraz zrealizują po każdych zajęciach co najmniej dwukrotnie – lekcję, wycieczkę, zajęcia koła przedmiotowego, itp. otrzymają certyfikat MEN i IPN. Nauczyciele, którzy wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach lub w większej liczbie spotkań, ale bez przeprowadzenia zajęć, otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

do góry