Nawigacja

Aktualności

Konkursu „Trzy po trzy”

Sprawdź swoją wiedzę o II RP

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości dotychczasowa formuła konkursu „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o PRL-u?” zmieniła się w konkurs „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o II RP?”. Oznacza to zmianę tematyki pytań konkursowych oraz charakteru nagród, ale nie oznacza zmiany regulaminu.

W każdej edycji konkursu „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o II RP?” zadajemy trzy pytania dotyczące genezy i dziejów II Rzeczypospolitej, zaś osoba, która jako pierwsza odpowie poprawnie na wszystkie TRZY, otrzyma od nas TRZY nagrody w postaci różnych publikacji IPN o walorach edukacyjnych (książki, gry planszowe, wydawnictwo fonograficzne).

Udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe będzie zdecydowanie łatwiejsze (a niekiedy w ogóle możliwe), jeśli wcześniej obejrzy się wskazany program z archiwum TVP Historia (dostępny na stronie: vod.tvp.pl). Tytuły programów będą ujawniane wraz z pytaniami konkursowymi na stronie krakowskiego „Przystanku Historia” w serwisie Facebook i tylko tam!

Natomiast zapowiedzi kolejnych edycji konkursu „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o II RP” oraz inne informacje na jego temat będą się pojawiać także na stronach: stronach facebookowych TVP Historia i IPN Kraków oraz stronach www obu instytucji: historia.tvp.pl, krakow.ipn.gov.pl.

Konkurs „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o II RP?” to wspólne przedsięwzięcie Oddziału IPN w Krakowie i TVP Historia.

do góry