Nawigacja

Aktualności

Eliminacje wojewódzkie w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – Kraków, 25-26 października i Kielce, 29 października

Zachęcamy do udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także wszystkich chętnych, którzy pragną wziąć udział w tym wydarzeniu. Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej to wyjątkowa inicjatywa, umożliwiająca dzieciom i młodzieży muzyczną podróż po polskiej historii.

  • Eliminacje wojewódzkie w Krakowie odbędą się 25 i 26 października w Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nilaprzy ulicy Wita Stwosza 12.
  • Eliminacje wojewódzkie w Kielcach odbędą się 29 października w Kieleckim Centrum Kultury przy pl. Moniuszki 2B.
  • Dane kontaktowe do koordynatorów oraz terminy zgłoszeń dla poszczególnych województw znajdują się pod adresem: www.piosenkaniezlomna.pl.

Przesłuchania finałowe – w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, w dniach 16-18 listopada. Również tam 18 listopada (godz. 18) odbędzie się uroczysty koncert galowy połączony z wręczaniem nagród.

Przedmiotem festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 r., od Konfederacji Barskiej przez utratę niepodległości, czasy powstań narodowych, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości, międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem powstania warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski, prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Do udziału w festiwalu zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie; współorganizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej; a także sponsorzy: Firma Leier oraz Drukarnia KPW.

     

     

do góry