Nawigacja

Aktualności

Konkurs „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o PRL-u”

Oddział IPN w Krakowie oraz TVP Historia zapraszają do udziału w internetowym konkursie wiedzy

16 lipca 2018 r. na facebookowym fanpage'u Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie rozpoczęliśmy konkurs „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o PRL-u”. Dotychczas odbyły się cztery edycje konkursu, organizowanego przez Oddział IPN w Krakowie i TVP Historia. W każdej zadajemy TRZY pytania, zaś osoba, która jako pierwsza odpowie poprawnie na wszystkie TRZY, otrzyma od nas TRZY nagrody w postaci różnych publikacji IPN o walorach edukacyjnych.

Regulamin „Trzy po trzy, czyli co ty wiesz o PRL-u?” w formie pliku pdf (bardzo zachęcamy do zapoznania się z nim) – poniżej. Informacje o konkursie można także znaleźć na stronie internetowej TVP Historia: https://historia.tvp.plUdzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli jego uczestnicy wcześniej obejrzą wskazany program z archiwum TVP Historia (dostępny na stronie https://vod.tvp.pl/). Tytuły takich programów będą ujawniane wraz z pytaniami konkursowymi na stronie  https://www.facebook.com/przystanekhistoriakrakow i tylko tam!

Zapowiedzi kolejnych edycji konkursu oraz inne informacje na jego temat będą pojawiać się także na stronach: https://www.facebook.com/tvphistoria/ , https://historia.tvp.pl/https://krakow.ipn.gov.pl/ i https://www.facebook.com/IPNKrakow/.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat tego, co działo się na ziemiach obecnie należących do Polski w latach 1944 -1989, czyli pod rządami tak zwanej „władzy ludowej”. Władza ta w roku 1952 nazwała (w konstytucji napisanej przez Bieruta, a poprawianej przez Stalina) zarządzaną przez siebie półkolonię sowiecką Polską Rzeczpospolitą Ludową.

do góry