Nawigacja

Aktualności

Prezentacja książki prof. Ignáca Romsicsa „Historia Węgier” – Kraków, 14 czerwca

W wypełnionej po brzegi sali "Przystanku Historia" trwała barwna opowieść o losach Węgrów, splatających się z niełatwą historią Polski opisana przez wybitnego węgierskiego historyka prof. Ignáca Romsicsa.

W spotkaniu z autorem monumentalnej "Historii Węgier" udział wzięli prof. Andrzej Nowak, historyk (UJ) i dr Michał Wenklar, naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie, a rozmowę poprowadziła prof. Adrienne Körmendy, konsul generalna Węgier w Krakowie.

„Historia Węgier” została napisana specjalnie dla polskiego czytelnika przez znanego węgierskiego uczonego, profesora historii związanego z Uniwersytetem im. Károlya Eszterházyego w Egerze. Nowocześnie pomyślana synteza dziejów węgierskiego narodu odwołuje się do najnowszego stanu badań. Czytając tę pracę, możemy odpowiedzieć sobie na pytanie o charakter polsko-węgierskich powinowactw na przestrzeni dziejów obu narodów.

Gośćmi spotkania byli dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury dr János Tischler oraz dyrektor Oddziału IPN w Krakowie dr hab. Filip Musiał.

do góry