Nawigacja

Aktualności

Jaruzelski. Karierowicz czy człowiek o rozdartym życiorysie? Spotkanie z dr. Piotrem Gontarczykiem – Przystanek Historia IPN w Kielcach, 20 lutego

Czy spór o miejsce Wojciecha Jaruzelskiego w historii wciąż trwa, skoro niemal połowa uczestniczących w badaniach sondażowych dorosłych Polaków (47 proc.) jest przekonana, że służył on Polsce dobrze? Dwie piąte badanych (41 proc.) uznaje również decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego za krok uzasadniony, a jeden na trzech (35 proc.) ocenia ją źle. Jak na ocenę działalności Jaruzelskiego wpływa brak szczegółowej wiedzy o wszystkich elementach jego życiorysu?

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Kłopoty z historią” – 20 lutego 2018 r. (godz. 17) w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach (ul. Warszawska 5).

Naszym ekspertem będzie dr Piotr Gontarczyk, a dyskusja skoncentruje się wokół jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej historii przełomu XX i XXI wieku. Przedstawione zostaną istotne, a także nie do końca znane fragmenty biografii generała, w tym najważniejsze fakty z działalności Jaruzelskiego od początku jego kariery w Ludowym Wojsku Polskim i PZPR.

do góry