Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”

Ogólnopolski projekt szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej” – rok szkolny 2017/2018 oraz 2018/2019.

Szkolenia będą certyfikowane zarówno po pierwszej części szkoleń, jak i po drugiej. Nauczyciele, którzy wezmą udział w co najmniej trzech z czterech spotkań w roku szkolnym oraz przeprowadzą po każdych zajęciach co najmniej dwa zajęcia (lekcja, wycieczka, zajęcia koła przedmiotowego, itp.) – otrzymają po zakończeniu kursu stosowny certyfikat MEN i IPN (wrzesień 2018 r i 2019 r.). Nauczyciele, którzy wezmą udział co najmniej dwóch spotkaniach w ciągu roku szkolnego lub w większej ilości spotkań, ale bez przeprowadzenia zajęć otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

Miejsca szkoleń dla nauczycieli z województwa małopolskiego – rok szkolny 2017/2018:

Kraków i okolice – Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8, godz.15.45.
Tarnów i okolice – siedziba Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, godz. 15.30.
Oświęcim i okolice – siedziba MCDN ODN w Oświęcimiu, ul. Bema 4, godz. 15.30.

Zgłoszenia przyjmują:

Dla Krakowa: Dariusz Gorajczyk - dariusz.gorajczyk@ipn.gov.pl

Dla Oświęcimia: Grażyna Polak - bok.oswiecim@mcdn.edu.pl

Dla Tarnowa: Józef Parys - jozefparys@gmail.com

do góry