Nawigacja

Aktualności

Zajecia oraz prelekcja zorganizowane przez Delegaturę IPN w Kielcach - 9 -14 listopada 2017 r.

Zajęcia patriotyczne dla dzieci pt. „Odzyskanie Niepodległości Polski” - 9 listopada 2017 r., Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Rakowie

9 listopada 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rakowie, Marzena Grosicka z kieleckiej Delegatury IPN przeprowadziła zajęcia patriotyczne dla dzieci pt. „Odzyskanie Niepodległości Polski”. Najpierw przedszkolaki dowiedziały się kim był Józef Piłsudski i jaką rolę odegrał w odzyskaniu niepodległości Polski. Następnie zdobyły informacje o ukochanej klaczy Marszałka. Z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o losach Kasztanki, która towarzyszyła Piłsudskiemu w wielu wyprawach. Następnie maszerowały jak wojsko w rytm pieśni legionowych i bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z tematem zajęć. Na koniec kolorowały obrazek z Marszałkiem i Kasztanką. W przededniu Narodowego Święta Niepodległości dzieci w przystępny sposób zdobyły wiedzę o historii swojej Ojczyzny.

 

Prelekcja Marka Jończyka „Drogi Polaków do niepodległości” – Tumlin, 14 listopada 2017 r.

14 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. J. Korczaka w Tumlinie, przy ul. Grodowej 2 odbyła się prelekcja z historii najnowszej „Drogi Polaków do niepodległości”. Zajęcia poprowadził Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach.

Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Święta Niepodległości. 

do góry