Nawigacja

Aktualności

Projekt edukacyjny „Zachować pamięć 2017” w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” – Kielce, 23 września 2017 r.

23 września 2017 r. Centrum Edukacyjne IPN - Przystanek Historia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zachować pamięć 2017” gościć będzie uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach oraz Gymnasium Antonianum z Vechty w Niemczech.

W ramach projektu młodzież będzie pogłębiać wiedzę na temat miejsc Niemieckiego terror w Polsce i na Kielecczyźnie oraz pozna dziedzictwo kulturowe regionu. Młodzież odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polin, natomiast w regionie świętokrzyskim: Muzeum Wielki Piec w Starachowicach, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie oraz Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”.

23 września 2017 r. podczas wizyty w CE IPN, uczniowie zwiedzą prezentowane wystawy, zapoznają się z misją Instytutu Pamięci Narodowej oraz obejrzą film „Historia Kowalskich”, poprzedzony prelekcją dr Tomasza Domańskiego z Delegatury IPN w Kielcach na temat II wojny światowej w regionie świętokrzyskim. Po projekcji filmu uczniowie wraz z nauczycielami będą zwiedzać miejsca pamięci związane z historią II wojny światowej w Kielcach.

 

 

do góry