Nawigacja

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

  • Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA - Kielce
    Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA - Kielce
  • Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA - Kraków
    Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA - Kraków

W dniach 2-3 października 2017 roku w Kieleckim Centrum Kultury oraz 12-13 października w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa  "Nila" w Krakowie odbędą się eliminacje wojewódzkie w ramach Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA. Inicjatorzy Festiwalu (Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej) wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej już teraz zapraszają do zapisów. Propozycja ta skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jednak zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tej muzyczno-historycznej przygodzie.

Festiwal to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956. Tematem Festiwalu będą pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu.  Wszystkich przyszłych uczestników zachęcamy do poszukiwania pieśni na terenie z którego pochodzą i wykorzystanie jej zasobów źródłowych w ramach przywracani pamięci lokalnej. Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich wezmą udział w eliminacjach na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się w dniach 10-12 listopada w Krakowie. 

Zgłoszenia do I etapu eliminacji na terenie województwa Świętokrzyskiego, należy nadsyłać do dnia 25.09.2017 na adres IPN Delegatura w Kielcach, Al. Na Stadion 1, 25-125 Kielce, mail: joanna.urbanowska@ipn.gov.pl

Zgłoszenia do I etapu eliminacji na terenie województwa Małopolskiego, należy nadsyłać na adres Oddział IPN w Krakowie, ul Reformacka 3, 31-012, Kraków lub mailowo:

zaneta.wierzgacz@ipn.gov.pl

Informacji udziela:

Joanna Urbanowska

tel. (041) 340-50-70

tel. kom. 666 010 615

oraz

Żaneta Wierzgacz

tel. 666-010-614

do góry